Květinové kravaty a jejich kombinace: 4 inspirativní outfity

Květinové kravaty jsou u nás na Alfons.cz velmi oblíbeným zbožím. Často se nás ptáte, jaké doplňky bychom ke květinovým kravatám doporučili, jaké košile se ke květinovým kravatám hodí, případně na jaké příležitosti jsou květinové kravaty vhodné a podobně.

V dnešním článku se pokusíme shrnout několik základních doporučení a inspirovat vás čtyřmi outfity.

Květinové kravaty v kombinacích

Při kombinování s květinovými kravatami bereme ohled především na převažující barvu resp. dominantní barevný odstín dané kravaty.

Naše čtyři vybrané kravaty s květinovým vzorem dovolují díky svému barevnému charakteru snadné kombinování s nejběžnějšími košilemi v byznys módě – košile světle modré, růžové a bílé. Bílé košile by se daly označit za košile univerzální, které se mohou nosit v podstatě s jakoukoliv kravatou.

Ke košilím jsme přihodili další stálice z byznys módy – oblíbený šedý a námořnicky modrý oblek a k tomu barevně ladící kapesníčky do saka – jak jinak než Alfons.cz.

4 inspirativní outfity s květinovými kravatami

Květinové kravaty a jejich kombinování: 6 inspirativních outfitů 1

Ke světle modré kravatě s květinovým vzorem s jemnými červenými až dorůžova zbarvenými květy skvěle pasuje tmavě modrý hedvábný kapesníček s červenými detaily tvořenými světle modrými obrazci. K této kombinaci kravaty a kapesníčku doporučujeme ladit s tmavě modrým oblekem a světle modrou košilí.


Květinové kravaty a jejich kombinování: 6 inspirativních outfitů 2

Další outfit je tvořen v podstatě stejnými prvky – jediným rozdílem je kravata. Tentokrát jsme zvolili květinovou kravatu s výraznějším vzorem. Opět spolu s tmavě modrým kapesníčkem tvoří tento outfit velmi pěknou kombinaci. Netřeba nic dalšího vymýšlet, kravata i kapesníček tvoří krásnou kombinaci, kterou citlivě umocníme námořnicky modrým oblekem a světle modrou košilí.


Květinové kravaty a jejich kombinování: 6 inspirativních outfitů 4

Kombinace dvou naprosto odlišných vzorů není vůbec žádné faux pas – naopak, může to být dost často velmi zábavné a o tom móda je. Květinová kravata s červenými a zelenými detaily nám dovoluje kombinování i s puntíkovaným kapesníčkem v zelených odstínech.


Květinové kravaty a jejich kombinování: 6 inspirativních outfitů 6

Další obdobná kombinace – v tomto případě jsme vyměnili bílou košili za košili růžovou a kravatu jsme zvolili o fous červenější. Dohromady se šedivým texturovaným oblekem máme opět povedenou inspirativní kombinaci doplněnou o zeleno šedý kapesníček s puntíky.


Kdy (ne)nosit květinové kravaty

Co se týče květinových kravat, neexistuje mnoho omezení, kdy květinové kravaty nenosit. Přesto se najde několik situací, kdy není vhodné odvádět pozornost na příliš výrazné doplňky, mezi které květinové kravaty patří. Kupříkladu pracovní pohovory (nejedná-li se o práci v módním průmyslu), důležitá pracovní jednání a schůzky, politické debaty v Otázkách Václava Moravce, hlášení Televizních Novin v hlavním vysílacím čase, moderování předávání cen Zlatého Slavíka a podobně.

Květinové kravaty jsou skvělé oživení pro běžné denní nošení, pokud je vaše zaměstnání spojeno s každodenním nošením obleku a můžete-li si dovolit trochu té módní kreativity, květinové kravaty stojí za vaši pozornost. Výborně se hodí na rande, na zahradní párty nebo jen tak, do města na procházku.

Květinové kravaty jsou také velmi oblíbené na svatby. Kombinací s ozdobnou květinou v klopě dosáhnete parádního výsledku. Ideální je zvolit podobné květy, které tvoří vzor vaší kravaty. A jak může vypadat povedená květinová svatba? Třeba takto: http://greenweddingshoes.com/intimate-fall-colorado-wedding-keely-aaron/.

Květinové kravaty a jejich kombinace: 4 inspirativní outfity 1 Květinové kravaty a jejich kombinace: 4 inspirativní outfity 2

Co říkáte na květinové kravaty? Oslovila vás tahle módní záležitost? Jaká kombinace se nejvíce líbí vám? Rádi se o tom s vámi pobavíme v komentářích.

Add comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *