Pitti Uomo 89 – svátek pánské módy

FLORENCE, ITALY - JANUARY 13: Lino Ieluzzi during Pitti Uomo 89 on January 13, 2016, in Florence, Italy (Photo by Christian Vierig/Getty Images)

89. ročník největšího veletrhu s pánskou módou Pitti Uomo je za námi!

Tahle fantastická podívaná nemá ve světě pánské módy obdoby. Muži se předhánějí v nápaditosti a kreativitě, nicméně zásady gentlemanství a do detailu zvládnuté umění sprezzatury vlastně zahaluje celou tuhle florentskou módní show do hávu absolutní přirozenosti, jakoby se pánové šli vlastně jenom projít do města ve svém běžném outfitu, který je mimochodem esencí nejaktuálnějších módních trendů v klasické elegantní pánské módě.

Pitti Uomo 89 - svátek pánské módy 2

Pittio Uomo 89 v obraze

Pitti Uomo 89 - svátek pánské módy 1

Pitti Uomo 89 - svátek pánské módy 4

Pitti Uomo 89 - svátek pánské módy 5

Pitti Uomo 89 - svátek pánské módy 7

Pitti Uomo 89 - svátek pánské módy 8

Pitti Uomo 89 - svátek pánské módy 9

Pitti Uomo 89 - svátek pánské módy 10

Pitti Uomo 89 - svátek pánské módy 11

Pitti Uomo 89 - svátek pánské módy 12

Pitti Uomo 89 - svátek pánské módy 13

Kombinace dechberoucí architektury, skvělého italského jídla a samozřejmě do detailu vyladěných outfitů bezesporu zavařily instagramové účty většiny návštěvníků.

Co je patrné z letošního Pitti na první pohled? Jednoznačně střídmější barvy (šedivé a hnědé odstíny a podobně), než na jaké jsme zvyklí z dřívějších ročníků (například Pitti Uomo 87) .

Level formálnosti je letos také níže. Sportovní jersey jackets spolehlivě nahrazují klasická saka, jednobarevné svetry s hrubou strukturou nebo basic roláky hrají v chladném počasí důležitou roli celé řadě outfitů a tím také vypovídají o letošních charakteru Pitti Uomo. Méně je více.

Obrázky: Bloomberg.com, TheSartorialist.comPitti Uomo Facebook.

Add comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *